ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ «ΜΙΚΡΕΣ ΑΝΤΙΛΟΓΙΕΣ»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΡΗΤΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

ΣΤΟΥΣ 1ΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

«ΜΙΚΡΕΣ ΑΝΤΙΛΟΓΙΕΣ»

Το Σάββατο, 30 Μαρτίου 2024, μία τριμελής ομάδα μαθητών/τριών από τον Όμιλο Ρητορικής του σχολείου μας, συμμετείχε στους 1ους Μαθητικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας Γυμνασίου «ΜΙΚΡΕΣ ΑΝΤΙΛΟΓΙΕΣ», στο αγώνισμα των Διττών Λόγων.Τους αγώνες συνδιοργάνωσαν το 1ο ΓΕΛ Παπάγου, η Γερμανική Σχολή Αθηνών, τα Εκπαιδευτήρια «Πολύτροπη Αρμονία» και η Ελληνογαλλική Σχολή “JeandArc”, με την επιστημονική υποστήριξη του ΔιιδρυματικούΠρογράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ρητορική, Επιστήμες του Ανθρώπου και Εκπαίδευση» του ΕΚΠΑ και τη συνεργασία της Ελληνικής Ένωσης για την προώθηση της Ρητορικής στην Εκπαίδευση και του Ι.Ρ.Ε.Σ.Ε. (Ινστιτούτου Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών).

Η διευθύντρια Γκόνου Ελένη, υπεύθυνη του Ομίλου Ρητορικής, και η καθηγήτρια Αναστασιάδου Σοφία συνόδευσαν τους μαθητές/τριές μας και συνέβαλαν ως κριτές στους Αγώνες.

Συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες για τη συμμετοχή τους!

ΡΑ Αφισα 2024 Προγραμμα

Σάββατο, Απρίλιος 20, 2024