ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΕΙΑ

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ

ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΕΙΑ»

Την Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024, και ώρα 18.30 – 20.00, υλοποιήθηκε επιμορφωτική εκδήλωση για γονείς και εκπαιδευτικούς, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου μας, με θέμα: «ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΕΙΑ» και εισηγητή τον κ. Κωνσταντίνου Ευάγγελο, κοινωνικό ψυχολόγο, ψυχαναλυτικό ψυχοθεραπευτή και επιστημονικό συνεργάτη του Κέντρου πρόληψης Εξαρτήσεων "ΗΛΙΟΣ".

Η εκδήλωση, η οποία συνδιοργανώθηκε από το σχολείο μας και το 4ο Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης – ΙΩΝΙΟ, ήταν πολύ ενδιαφέρουσα, καθώς ενημερωθήκαμε και ανταλλάξαμε απόψεις για θέματα που απασχολούν τόσο την οικογένεια όσο και το σχολείο, όπως είναι οι εξαρτήσεις, η εφηβεία, τα όρια, ο γονεϊκός ρόλος και το διαδίκτυο. Ευχαριστούμε θερμά τον κο Κωνσταντίνου Ευάγγελο για την εμπεριστατωμένη και πολύ ενδιαφέρουσα εισήγησή του, όπως και όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους και την ενεργό στήριξή τους, όπως ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας και φυσικά το γειτονικό μας 4ο Γυμνάσιο Ν. Σμύρνης και την διευθύντριά του, την κα Ζωή Βαλκανιώτου, για την αγαστή συνεργασία!

exartisis1

exartisis2